DECOUPAGE

czyli zdobienie przedmiotów techniką serwetkową.

Decoupage to twórcza forma spędzania wolnego czasu i relaksu dla osób w każdym wieku, nie wymagająca talentu plastycznego.

Decoupage, czyli technika serwetkowa, polega na tworzeniu kompozycji z naklejanych papierowych wzorów. Korzystamy przy tym z serwetek obiadowych lub specjalnych papierów.

Można je umieszczać na butelkach, pudełkach, świecach, doniczkach, talerzach, meblach, wazonach, a nawet ubraniach, czyli na każdej powierzchni.
Motywy są precyzyjnie wycięte względnie wyrwane i przylepiane do odpowiednio przygotowanej powierzchni. Odstępy między nimi uzupełnia się farbami akrylowymi, wielokrotnie lakieruje i szlifuje tak, aby całość naśladowała ręcznie malowany wzór.

Decoupage umożliwia nadanie indywidualnego charakteru każdemu najbardziej banalnemu przedmiotowi. Ponadto daje okazję do bardzo łatwego, efektownego stworzenia na bazie własnej wyobraźni kompletu wymarzonych ozdób. Dodatkowym atutem jest wykorzystanie wszelkich, pozornie bezwartościowych przedmiotów.

Każdy przedmiot jest małym dziełem sztuki.

Być może uczestnictwo w warsztatach będzie inspiracją do podzielenia się swoimi osiągnięciami i umiejętnościami z domownikami lub innymi osobami, nieuczestniczącymi w tych zajęciach.